چگونه گوشی موبایلی که خیس شده است را نجات دهیم

با توجه به قیمت گوشی‌های موبایل امروزی، افتادن آن‌ها در آب یک تراژدی تمام عیار است. در این مقاله راه کاری به شما ارایه می‌دهیم که بتوانید گوشی موبایل خیس خود را نجات دهید.

چگونه گوشی موبایلی که خیس شده است را نجات دهیم

در صورتی که به طور ناگهانی تلفن همراه شما داخل آب افتاد و یا به طریقی خیس و مرطوب شد، مراحل زیر را برای نجات آن دنبال کنید:

گام اول

فورا تلفن همراه خود را با بیرون کشیدن باتری آن، خاموش کنید. گوشی‌هایی که به باتری غیرقابل تعویض مجهز شده‌اند، باید خاموش شوند. قطعاتی که به‌آسانی قابل جداسازی هستند مانند باتری، کارت microSD و سیم‌کارت را از گوشی جدا کنید.

موبایل خیس

گام دوم

اجزای خیس شده را با دستمال کاغذی خشک نموده و آن‌ها را در یک دستمال کاغذی خشک بپیچانید. گوشی را خاموش نگهدارید و اجزای آن را به هم متصل نکنید. به این ترتیب به‌شدت از آسیب دیدن گوشی خود جلوگیری خواهید نمود.

گام سوم

گوشی خیس و اجزای آن را در ظرفی از دانه‌های برنج خشک قرار دهید. این ظرف را حداقل برای یک روز (یا بیشتر) زیر نور خورشید و یا یک محل خشک بدون رطوبت قرار دهید. هرچه ظرف را برای مدت بیشتری در یک محل گرم و خشک نگهدارید، شانس بازیابی گوشی بیشتر خواهد بود. وقتی به‌نظر رسید گوشی و اجزای آن کاملا خشک شده‌اند، قطعات را سر جای خود برگردانده و آن را روشن کنید. اگر با گوشی خود مشکلی دارید، بلافاصله به مرکز خدمات شرکت گارانتی کننده گوشی خود مراجعه نمایید.

موبایل خیس
منبع: Themobileindian
كلمات كليدی: نکات آموزشی، تلفن همراه، گوشی، باتری، سیم‌کارت، microSD

پربیننده ترین مقالات