محصولات هوشمندی که تمام وقت از کودکان شما مراقبت می‌کنند

یکی از حوزه‌هایی که اینترنت اشیا کمی دیر اما با قدرت در آن ظاهر شده، مراقبت پیشرفته از نوزادان و خردسالان است. در این مقاله شما را با چند محصول هوشمند برای مراقبت از کودکان آشنا می‌کنیم.

محصولات هوشمندی که تمام وقت از کودکان شما مراقبت می‌کنند

وقتی از اینترنت اشیا صحبت می‌کنیم، محصولاتی مانند لامپ‌ها، لوازم خانگی یا تجهیزات نظارتی هوشمند اولین مواردی‌اند که به ذهنمان می‌رسند. اما واقعیت این است که قابلیت‌های ارتباطی اینترنت اشیا طیف بسیار گسترده‌تری از کاربردها را امکان‌پذیر کرده است؛ کاربردهایی که حتی تصورش هم برایمان سخت است. محصولات ارائه ‌شده در این حوزه خصوصا برای زوج‌هایی که برای اولین بار بچه‌دار می‌شوند بسیار مفید و کاربردی هستند. امکان مراقبت دقیق و نظارت کامل بر وضعیت سلامتی کودک به والدین جوان کمک می‌کند تا بدون نگرانی و وسواس، بهترین شرایط را برای فرزندشان فراهم کنند. در ادامه شما را با تعدادی از این محصولات آشنا می‌کنیم.

 

جوراب هوشمند Owlet 2

جوراب هوشمند Owlet 2 برای نوزادان تا کودکان ۱۸ ماهه و بر پایه فناوری پالس اکسیمتری که در بیمارستان‌ها نیز استفاده می‌شود طراحی شده است. این جوراب هوشمند می‌تواند سطح اکسیژن خون و ضربان قلب کودک شما را اندازه‌گیری کند و اطلاعات را از طریق تکنولوژی بلوتوث به اپلیکیشن Connected Care نصب شده روی ابزار هوشمند شما ارسال کند. بدین ترتیب شما می‌توانید مطمئن باشید که فرزندتان به راحتی نفس می‌کشد و خواب راحتی دارد. برد ارتباط بلوتوث در نسخه دوم این جوراب به ۱۰۰ متر افزایش داده شده و طبق ادعای شرکت Owlet، محل قرارگیری حسگرها با دقت بیشتری نسبت به مدل قبلی انتخاب شده و هشدارهای کاذب کمتری تولید می‌کند.

 

لباس هوشمند Mimo

اگر از «سندرم مرگ ناگهانی نوزاد» (SIDS) یا سایر شرایط غیرمنتظره مربوط به نوزادتان وحشت دارید، با کمک این لباس هوشمند می‌توانید از علائم حیاتی فرزندتان اطلاع پیدا کنید و آرامش خاطر به دست آورید.

لباس Mimo بر دمای پوست، سطوح فعالیت، الگوی تنفس و وضعیت خواب و بدن نوزادتان نظارت می‌کند. این لباس هوشمند برای اندازه‌گیری علائم کودک به دو حسگر تنفس، یک حسگر حرکت و یک پایه شارژ که وظیفه انتقال اطلاعات به ابزار اندرویدی یا iOS را دارد، مجهز شده است. جنس لباس از نخ و قابل شستشو است.

 

پستانک هوشمند Pacif-i

دمای بدن از نشانه‌های کلیدی سلامت کودک است. در واقع، این اولین موضوعی است که والدین وقتی فرزندشان حال خوبی ندارد، بررسی می‌کنند. Pacif-i اولین پستانک هوشمندی است که دمای بدن کودک شما را اندازه‌گیری می‌کند و اطلاعات به دست آمده را از طریق تکنولوژی بلوتوث به اپلیکیشنی روی ابزار اندرویدی یا iOS شما ارسال می‌کند. علاوه بر اندازه‌گیری دمای بدن کودک، این محصول به یک حسگر مکانی نیز مجهز شده است. این حسگر وظیفه ردگیری موقعیت کودک شما را بر عهده دارد. با استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن می‌توانید حداکثر فاصله برای فعال شدن هشدار را تنظیم کنید. بدین ترتیب، وقتی کودک از فاصله تعیین شده دورتر شود، بلافاصله مطلع می‌شوید.

 

دماسنج TempTraq

اندازه‌گیری دمای بدن بیمار، چه کودک باشد و چه بزرگسال، می‌تواند برایش آزاردهنده باشد. به عبارت دیگر، این کار معمولا برای استراحت بیمار مزاحمت ایجاد می‌کند، آن هم در شرایطی که بیش از هر وقت دیگری به آن نیاز دارد.

TempTraq دماسنج ۲۴ ساعته با قابلیت برقراری ارتباط از طریق بلوتوث است. این دماسنج، به صورت برچسبی نرم طراحی شده و دمای بدن کودک را به صورت پیوسته اندازه‌گیری و ثبت می‌کند. سپس این اطلاعات را به ابزار اندرویدی یا iOS شما ارسال می‌کند. در این صورت شما می‌توانید بدون ایجاد هیچ‌گونه مزاحمتی برای کودک، بر وضعیت او نظارت داشته باشید.

 

گهواره هوشمند Snoo

گهواره هوشمند Snoo برای نوزادان تازه متولد شده تا ۶ ماهه طراحی شده است. حسگرها و میکروفون‌های تعبیه شده در این گهواره هوشمند تکان‌ها یا گریه کودک را تشخیص می‌دهند و برای آرام کردن او، گهواره شروع به تاب خوردن با سرعتی که از پیش تعیین کرده‌اید می‌کند. سرعت تاب دادن گهواره قابل تنظیم است و می‌توانید آن را زیاد یا کم کنید.

اگر چه این گهواره با استفاده از تکنولوژی وای‌فای‌ کار می‌کند اما برای آن که خیالتان از بابت آسیب زدن احتمالی امواج به کودکتان آسوده باشد، یک سپر مسدودکننده امواج رادیویی بین کودک و ماژول وای‌فای‌ قرار گرفته است. اپلیکیشن این گهواره هم به شما امکان می‌دهد تا بر الگوی خواب کودک خود نظارت داشته باشید.

 

پوشک هوشمند

محققان دانشگاه توکیو حسگر بسیار باریکی طراحی کرده‌اند که داخل پوشک قرار می‌گیرد و به شما زمان تعویض پوشک کودک را یادآوری می‌کند. همچنین این حسگر امکان نظارت بر عفونت‌های ادراری، مشکلات کلیوی یا کم‌آبی احتمالی بدن کودک را هم فراهم می‌کند.

كلمات كليدی: زندگی دیجیتال، اینترنت اشیا، سلامت، وای‌‌فای‌، بلوتوث، حسگر، کودک

پربیننده ترین مقالات