جديدترين پست‌ها

بهترین اپلیکیشین‌های رایگان آموزش زبان

امروزه یکی از راه‌های ساده یادگیری زبان، استفاده از گوشی‌های موبایل است. در این مقاله تعدادی از اپلیکیشن‌های رایگان آموزش زبان را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین اپلیکیشین‌های رایگان آموزش زبان

Duolingo

آیا تا به حال این سوال را درباره اپلیکیشن‌‌‌های آموزش زبان شنیده‌اید که: «آیا این هم شبیه Duolingo است؟». بسیاری از دوره‌های Duolingo توسط افرادی تهیه شده است که زبان مادریشان را تدریس می‌‌‌کنند. این موضوع به علاقه‌‌‌مندان یادگیری زبان امکان می‌دهد کاملا با دوره‌‌‌ها درگیر شوند و در عین حال امکان ارایه دوره‌های آموزشی برای زبان‌‌‌های غیرمنتظره‌تری مانند Guarani و Klingon را فراهم کرده است. ویژگی دیگری که Duolingo را متمایز می‌‌‌کند، این است که فقط روی افرادی با زبان مادری انگلیسی تمرکز ندارد. برای هر زبان، دوره‌های آموزشی خاصی وجود دارند که برای افرادی با زبان‌‌‌‌های مادری متفاوت در نظر گرفته شده‌اند. به این ترتیب، تعداد دوره‌‌‌های ارایه شده تاکنون به ۸۱ مورد می‌‌‌رسد.

HelloTalk

این اپلیکیشن طراحی شده است تا تمرین مکالمه را آسان‌‌‌تر نموده و در عین حال اضطراب احتمالی یک مکالمه واقعی را نیز از بین ببرد. زبان آموزان می‌توانند افرادی را با زبان مادری مورد نظر خود یافته و با استفاده از یک محیط گپ مشابه WhatsApp از طریق پیام‌های صوتی و متنی با آن‌ها به گفت‌وگو بپردازند. کاربران با استفاده از یک ابزار تصحیح می‌توانند پیام‌های یکدیگر را اصلاح نمایند که تبادلات زبانی را به جلسات تدریس خصوصی کوچک تبدیل می‌کند.

Mindsnacks

این اپلیکیشن، بازی‌محوری (gamification) را به سطح کاملا متفاوتی می‌رساند. هر یک از هفت زبان آموزش داده شده در این اپلیکیشن با ۸ یا ۹ بازی ارایه شده‌اند که برای کمک به یادگیری واژگان، دستور زبان و تقویت مهارت شنیداری شما طراحی شده‌اند. در این اپلیکیشن درس‌های ساده و کوتاه مملو از مفاهیم وجود دارند که پیش از رسیدن به سطوح بالای مهارت، تمرین شده و مورد آزمایش قرار می‌گیرند. Mindsnacks بر روند پیشرفت شما نظارت می‌کند، بنابراین می‌توانید به‌وضوح ببینید که برای تسلط روی هر یک از مهارت‌ها به چه میزان آموزش و تمرین بیشتر نیاز دارید. نسخه ابتدایی این اپ رایگان است اما تنها با تعداد محدودی از بازی‌ها همراه خواهد بود. با پرداخت کمی هزینه، می‌‌‌توانید تعداد دروس قابل دسترسی و گزینه‌‌‌های بازی خود را افزایش دهید.

Busuu

اپلیکیشن Busuu دوره‌های کاملی را برای ۱۲ زبان مختلف ارایه می‌کند. دوره مقدماتی این اپ رایگان است اما برای دسترسی به اکثر ویژگی‌ها و دوره‌‌‌های آموزشی آن باید ماهانه ۱۷ دلار پرداخت کنید. این اپ کلمات جداگانه را به شما آموزش داده و به مکالمات ساده و پرسش‌هایی درباره گفت‌وگوها هدایت‌تان می‌کند. تمام این موارد شامل بخش‌های صوتی هستند که در آن‌ها می‌توانید به تلفظ بومی عبارات گوش دهید. درس‌ها در عناوین موضوع شکل گرفته‌اند که می‌توانید مهارت‌ها و روش‌های بیان مرتبط با کارهای مختلف را در آن‌ها یاد بگیرید. وجه اختصاصی Busuu این است که شما می‌توانید در فرآیند یادگیری شخصی خود از گویندگان بومی کمک بگیرید.

Babbel

نسخه رایگان این اپلیکیشن شامل ۴۰ کلاس آموزشی است، بنابراین بدون پرداخت هیچ هزینه‌‌‌ای می‌توانید عبارات و اصطلاحات فراوانی را در یکی از ١٣ زبان ارایه شده، بیاموزید. در هر کلاس ابتدا کلمات به صورت تصویری به شما آموزش داده می‌شود. سپس همین کلمات در قالب جمله و گفتگوهای کوتاه، بر حسب سطح شما و برای کمک به مهارت‌های مکالمه‌ای با شما تمرین می‌شوند. پاپ آپ‌های مفید اپ، مهم‌ترین نکات گرامری مربوط به مطالب آموزشی را توضیح می‌دهند و نسخه دسکتاپ این برنامه نیز شامل نکات کوتاه فرهنگی است. گذشته از دوره‌های عمومی مبتدی، Babbel همچنین بسته‌های منحصربه‌فردی را در بر می‌گیرد که به تقویت مهارت‌های خاص مانند گرامر یا شناسایی واژگان اختصاص یافته‌اند.

Memrise

این اپلیکیشن محلی برای آموزش شاد واژگان است. تقریبا هیچ دوره غایبی در مورد هر یک از زبان‌هایی که بتوانید تصور کنید، وجود ندارد. شما می‌توانید دوره‌های استانداردسازی شده براساس کتاب‌های درسی مشهور یا لیست‌های واژگان و همچنین مجموعه‌های واژگانی غیرمنتظره‌تری مانند عباراتی از ترجمه ژاپنی هری پاتر و سنگ فیلسوف را پیدا کنید. مزیت Memrise در دو نکته نهفته است: تکرار فاصله‌بندی شده و حفظیات. الگوریتم تکرار فاصله‌بندی شده، محاسبه می‌کند که چه‌موقع و چند بار باید هر کلمه را بازبینی کنید و وقتی زمان بازبینی می‌رسد، اپلیکیشن هشدارهای یادآوری را برای شما ارسال خواهد کرد. اضافه شدن الگوهای رفتاری نیز واقعا برای حفظ لغات مفید هستند. اگر تازه با این ویژگی آشنا شده‌‌‌اید، هماهنگ شدن با آن کمی طول خواهد کشید اما پس از آن به‌‌‌سرعت ترکیب‌‌‌های خلاقانه خودتان را پیدا خواهید کرد.

Leaf

این اپلیکیشن زبان انگلیسی شما را تا سطحی ارتقا می‌‌‌دهد که در هر شرایط جدیدی بتوانید مکالمه روانی داشته باشید. صرف‌نظر از این که یک دانشجوی خارجی هستید که نمی‌داند چگونه در یک رستوران غذا سفارش دهد یا یک فرد خارجی که می‌‌‌خواهد برای دریافت گواهینامه رانندگی درخواست بدهد، Leaf کلمات کلیدی مورد نیازتان را به انگلیسی ساده توضیح می‌دهد. درس‌ها کوتاه و به زبان انگلیسی ساده نوشته شده‌اند. هر درس یک مهارت عملی ویژه را به شما می‌آموزد و در چند دقیقه قابل خواندن است.

 

Lingua.ly

این اپلیکیشن طراحی شده تا شما را از سطوح مقدماتی در شرایط خواندن متنی قرار دهد که توسط افرادی با زبان مادری مورد نظر نوشته شده‌اند. دروس، مبتنی بر متن‌های استخراج شده از اینترنت بوده و به همین دلیل بسیار متنوع هستند. این برنامه با پرسیدن چند کلمه خاص، سطح شما و دامنه لغات‌تان را برآورد می‌کند. در هنگام آموزش، متنی را مشاهده می‌‌‌کنید که با کلیک روی کلمه‌ای که نمی‌شناسید، می‌توانید ترجمه آن را مشاهده کرده، تلفظ آن را شنیده و آن را به بانک اطلاعاتی لغات خود اضافه کنید. بر اساس این بازخورد، اپلیکیشن قادر خواهد بود متن‌های بعدی را با دقت بیشتری با سطح شما انطباق دهد. ایده Lingua.ly این است که به شما در مطالعه و یادگیری محتوا کمک نماید و هدف الگوریتم آن، ارایه متن‌هایی به شما است که در آن‌ها با ۹۰ درصد واژگان آشنایی داشته باشید.

TripLingo

همان‌طور که از نام این اپلیکیشن پیدا است، برای مسافرانی طراحی شده که پیش از سفر رویایی خود در تعطیلات، به تقویت مهارت‌های زبانی خود نیاز دارند. هدف اپ این است که شما را وادار نماید به‌‌‌صورت قابل درکی صحبت کنید، طوری که احساس نکنید در یک محیط بیگانه خارجی گم شده‌اید و به این ترتیب آرامش بیشتری داشته باشید. به‌علاوه، شما حداقل تلاش می‌کنید که شبیه یک فرد محلی صحبت کرده و بجای جملات کتابی از اصطلاحات رایج استفاده کنید. یک ویژگی تحت عنوان Slang Slider، نشان می‌‌‌دهد که هر عبارت تا چه اندازه رسمی یا عامیانه است.

Mosalingua

اپلیکیشن Mosalingua یک منبع کاملا جامع برای تعدادی از زبان‌ها شامل فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی است. شما می‌توانید برنامه آموزشی استاندارد را انتخاب کنید که از عبارات و اعداد ساده شروع می‌شود. از سوی دیگر می‌توانید به‌سراغ بسته‌های موضوعی خاصی مانند مردم، زمان و گردشگری بروید.

منبع: Lingualift
كلمات كليدی: اپلیکیشن، آموزش

پربیننده ترین مقالات