جديدترين پست‌ها

چگونه آیفون یا آی‌پد خود را به یک وبکم تبدیل کنید

دوربین‌هایی که برای برقراری ارتباط تصویری یا ویدئو کنفرانس به‌کار می‌روند و با نام وبکم (Webcam) شناخته می‌شوند، تاکنون پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند. بیشتر لپ‌تاپ‌ها و سیستم‌های کامپیوتری هم به چنین دوربین‌هایی مجهز شده‌اند. شما می‌توانید گوشی هوشمند خود را هم به یک وبکم تبدیل کنید. در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم که چگونه آیفون یا آی‌پد خود را به یک وبکم تبدیل کنید.

چگونه آیفون یا آی‌پد خود را به یک وبکم تبدیل کنید

گام اول: اپلیکیشن موبایل

پیش از هر چیز شما به یک اپلیکیشن نیاز دارید که امکان استفاده از دوربین گوشی یا تبلت و ارسال تصویر دریافتی از آن به یک سیستم کامپیوتری را فراهم کند. شما در این زمینه گزینه‌های رایگان و پولی متعددی را در اختیار دارید که در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

- Epocam: این اپلیکیشن رایگان، با اکثر برنامه‌هایی که با وبکم قابل استفاده‌اند کار می‌کند. شما می‌توانید از هر دو دوربین ابزار خود استفاده کنید. تمام ویدئوهای ضبط‌شده رمزنگاری می‌شوند. شما همچنين می‌توانيد نسخه کامل‌تر این اپلیکیشن را با نام Epocam HD خریداری کنید که گزینه‌های بیشتری را به‌‌همراه قابلیت فوکاس خودکار و استفاده از فلاش دوربین در اختیارتان قرار می‌دهد.

- WebCamera: این اپلیکیشن نسخه رایگان هم دارد، اما برای استفاده از قابلیت‌های کامل آن باید نسخه پولی را بخرید. WebCamera کیفیت تصویر بسیار خوبی را ارائه كرده و از اتصال وای‌فای محلی استفاده می‌کند. این اپلیکیشن هم با بسیاری از برنامه‌های پیام‌رسان ویدئویی و همچنین نرم‌افزارهای ضبط ویدئو کار می‌کند.

- iVCam: این اپلیکیشن، ویدئوهای HD را با تاخیر بسیار پایینی ارائه می‌کند. یکی از نقاط قوت iVCam، گزینه‌های فراوانی است که در زمینه کیفیت ویدئو، نرخ فریم و کیفیت صدا در اختیار شما قرار می‌دهد. شما همچنین می‌توانید از هر دو دوربین، فلاش و فوکاس خودکار یا دستی ابزارتان استفاده کنید. در نهایت بهترین خبر این است که شما تمام ویژگی‌های مذکور را به‌طور رایگان به‌دست می‌آورید.

 

گام دوم: برنامه کامپیوتری

اپلیکیشن‌هایی که در بالا معرفی کردیم تنها چند نمونه در بین فهرست طولانی گزینه‌هایی هستند که در اختیار دارید. در نهایت ممکن است شما اساسا گزینه دیگری را برای استفاده انتخاب کنید. صرف‌نظر از این که چه اپلیکیشنی را برای نصب روی آیفون یا آی‌پد خود انتخاب می‌کنید، باید از یک برنامه متناظر با آن هم روی کامپیوتر دسکتاپ ویندوزی یا مک خود استفاده نمایید. بعضی از اپلیکیشن‌ها کاملا دست شما را در انتخاب این برنامه باز می‌گذارند. گروهی از اپلیکیشن‌ها برنامه‌های خاصی را توصیه می‌کنند یا به نصب درایورهای خاصی روی کامپیوتر نیاز دارند و بالاخره، بعضی از آنها هم تنها با برنامه‌های خاصی روی سیستم دسکتاپ شما کار می‌کنند. بنابراین، بهتر است هنگام انتخاب اپلیکیشن، به دقت توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید یا با مراجعه به سایت توسعه‌دهنده (Developer)، از گزینه‌های خود روی کامپیوتر دسکتاپ مطلع شوید. به هر حال، در این مرحله باید برنامه مناسب را روی کامپیوتر دسکتاپ خود نصب کنید (البته اگر از قبل چنین برنامه‌ای را روی سیستم‌تان نداشته باشید).

 

گام سوم: برقراری ارتباط و استفاده

اپلیکیشن موبایل و برنامه کامپیوتری را اجرا کنید. اگر این دو مولفه را درست انتخاب کرده باشید، باید بتوانید آیفون یا آی‌پد خود را در فهرست ورودی‌های برنامه کامپیوتری ببینید. در اکثر موارد این ارتباط از طریق حضور در یک شبکه وای‌فای مشترک انجام می‌شود. پس از آن که ارتباط بین دو ابزار برقرار شد، باید تنظیمات لازم را بر اساس امکانات و نیازهای خودتان در اپلیکیشن و نرم‌افزار کامپیوتری اعمال کنید. حتی اگر تصمیم گرفته‌اید برای این منظور اپلیکیشنی را بخرید، توصیه می‌کنیم حتما ابتدا نسخه رایگان آن را دانلود و جزئیات عملکردش را بررسی کنید.

كلمات كليدی: نکات آموزشی، آیفون، آی‌پد، وبکم، اپلیکیشن، وای‌‌فای‌

پربیننده ترین مقالات